Alize puffy ile battaniye yapımı

Selamlar dostlarım bu makalemizde şişsiz iğnesiz tığsız nasıl battaniye yapabiliriz bunu göstermek  istiyorum ama bunu yapabilmek için bize kendinden ilmekli alize’nin puffy marka ipliği gerekmekte bir çok tuhafiye den bu tür ürünleri temin edebilirsiniz.  Yapımı çok basit ve çok yumuşak olan battaniyemizin yapımına fazla uzatmadan geçmek istiyorum.

Alize puffy ile battaniye yapımı

Dostlarım burada ölçümüz ilmek sayısıdır boyutunu ilmek sayılarımızla belirtiyoruz bizim şu anki ölçümüz belli elli bir ilmek kullanmak istiyorum bebek battanyesi için yeterli. İlmeklerimizi hazırladıktan sonra bir masa üzerine yatırıyoruz.

Yatırdıktan sonra elli ikinci ilmeği elli birinci ilmeğin içinden geçiriyoruz yani birbirini takip eden ilmeklerimizi iç içe geçiriyoruz. Şimdi tekrardan örgümüzü çevirmeden elimize almadan ipimizi tam tersi tarafa doğru geçirmeye başlıyoruz. Gayet basit bir yapımı olduğunu daha öncede söylemiştim sadece tek yapmanız gereken ilmeklerin içerisinden geçirip bırakmak.

Alize puffy ile battaniye yapımı

Şimdi ise burgu örneği vermek istiyorum dostlarım sizlere burgu işlemi için sadece yapmamız gereken ilmekleri sola doğru bir kere büküp içinden sonraki ilmeğimizi aradan geçiriyoruz.

Dostlarım bu arada size şundan da bahsetmek istiyorum yıkama konusunda otuz derecede yıkayabiliz ama dikkat etmemiz gereken nokta ise mandal kullanmamak. Mandal kullandığımız zaman iz bırakıyoruz bu yüzden ikiye katlayıp kurutabilirsiniz.

Alize puffy ile battaniye yapımı

Arkadaşlarım bu işlemi dönüşte de yapabilirsiniz. Eğer ki çift kişilik örmek istiyorsanız dostlarım ipi alıyorsunuz yatağınızın boyuna göre ölçüyoruz. Buna göre ilmek sayımızı alabiliriz.

Sonraki sıraya geçtiğimizde ise yine burgu işlemi yapıyoruz yine sola doğru burup ilmeğimizi aradan geçirip bırakıyoruz.

Arkadaşlarım bu ipler ile çok sipariş alıyoruz ve siparişlerimi www.elemegibunlar.com adlı e-ticaret sitesinden satıyorum sizlere de tavsiye ederim güvenilir ve çok yardımcı oluyorlar.

Alize puffy ile battaniye yapımı

Sonraki sırada ise yine aynı şekilde sola doğru burup ilmeğimizi geçirip sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Arkadaşlarım bu arada bir yumağımızı bitirmiş oluyoruz.

Sizlere diğer yumağı nasıl bağlarız göstermek istiyorum. Son ilmeğin köşesinden kesip diğer yumağımızı alıyoruz ve baş tarafını buluyoruz.  Yeni yumağıda kesip aradaki boşluğu diğer ilmekler kadar bırakıp bağlıyoruz ve kesinlikle gözükmüyor ve bu şekilde devam ediyoruz dostlarım.

Alize puffy ile battaniye yapımı video

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın hoşçakalın..

Yaprak desenli bebek battaniyesi için buraya tıklamayı unutmayınn..

 

Alize puffy ile battaniye yapımı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir