Alize puffy ile burgu örgü tekniği ile bebek battaniyesi yapıyoruz arkadaşlar alizenin anne ve anne adaylarına özel olarak geliştirdiği ipliğimizi sadece parmaklarınızla istediğiniz örgüyü örebilirsiniz.

Kare battaniye ile 4 yumak kullanıyoruz dikdörtgen için 6 yumak kullanıyoruz 50 ilmeği ayırıp elli birinci ilmekten başlayacağız şimdi sizlere farklı tekniği gösterebilmek için dönüşlerimiz kısa olsun. 

On tane ilmek ayırarak başlıyoruz on tane saydıktan sonra ayırıp ilk ilmeğimizi alıp düz tutup sola kıvırıyoruz. sonrasında ise ipten gelen ip ilmeğimizi arkadan kıvırdığımız ilmeğin içinden geçirerek yapyıoruz sıradaki ikinci imeği alıyoruz ve yine büküp arkadan öne getiriyoruz.

tekrar zemindeki ilmeğimizi büküp gelen ilmeğimizi arkadan öne geçiriyoruz ilmeklerimize bir  bükme işlemiyoruz ve sıradaki ilmeğimizi arkadan öne çekiyoruz. Battaniye örme çalışmamız bu şekilde olacaktır. Aynı zamanda oldukça kolay battaniyeler yapabilirsiniz.

Alize puffy

Bu battaniyenin bitme süresi 3-4 saat kadar olabiliyor. Çok kolay uygulamalarla yapabileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Yine kıvırıp sol tarafa gelen ipliğimizi arkadan öne geçiriyoruz ve bu şekilde sıranın sonuna kadar devam ediyoruz.

Eğer ki ipliğiniz biterse sonuncu ilmeği açıp arkadan gelen yeni gelen ipliği açıyoruz iki ipliği normal bir şekilde bağlıyoruz ilmekleri birleştiriyoruz ve battaniyenin dokusunu bozmadan bağlıyoruz.

Elemeği ürünleri alıp satabileceğiniz e- ticaret sitemiz açıldı. Eticaret sitemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=tUoASdWla4c
Video

Bir sonraki serüvende görüşmek üzere.

Bir sonra ki yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Alize puffy ile burgu örgü tekniği

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir