Bebek Battaniyesi Modeli

 

Selamlar dostlarım bugün sizlere çok güzel farklı bir bebek battaniyesi modeli göstermek istiyorum. Çok şık çok güzel her yerde görülmeyen bir  model olduğunu düşünüyorum. Bu modelde üç renk kullanılmıştır ama isterseniz sizler tek renk veya iki renk kullanabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Modeli

 

 

Modelde üç ilmeği toplayarak çalışıyoruz ve ilmekleri topladığımız yerleri bir renk kullandık aralardaki geçileri ise bir pembe ve bir mavi kullanarak çok güzel bir renk geçişi elde ettiğimizi düşünüyorum. Modeli yaparken üç ilmek hesabı ve katlarından yaralanıyoruz ve iki tanede kenar ilmeğimizi hesaplayarak yapıyoruz.

 

 

İlk önce şişimize ilmeklerimizi atıyoruz üç ilmek katları + iki kenar ilmeği şeklinde ters örüyoruz. İplik geçişlerini iki sırada bir renk değişimi yapılıyor. ilk sırada ilmekleri şişe atıyoruz ve ikinci sırada ters örüyoruz. Ön yüze gelince diğer rengimize geçiyoruz ve bu renk ile bir sıra düz örüyoruz.

Modelimizi arka sırada kuruyoruz ve kenardaki ilmeğimizi de örüyoruz ki sıkı durması için etrafına tığ ile kenar çalışması yapacağız.

Üçüncü sırada ise arka tarafta bir kenar ilmeğini alıyoruz ve üç ilmeği toplayıp bir düz ilmek oluşturuyoruz tekrar üç ilmeği birlikte toplayıp üçünü bir ilmeğe indiriyoruz. Bütün sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

Ön yüze geliyoruz ve diğer rengimize geçiyoruz yalnız arka yüzde üç ilmekten tek ilmek çıkartmıştık bu sefer tek ilmekten üç ilmek çıkartıyoruz. Bir düz örüp bir dolama yapıp sonra aynı ilmekten bir tane daha alarak üç ilmek çıkartıyoruz. Sıranın sonuna kadar devam ediyoruz.

Bebek Battaniyesi Modeli

Arka tarafa geçiyoruz ve bütün ilmekleri ters örüyoruz.

Ön yüze geliyoruz ve ana rengimizi kullanıyoruz  ve düz bir şekilde örüyoruz çünkü modeli arka yüzde kuruyoruz bildiğiniz gibi sırayı tamamlayınca modelimiz yavaş yavaş çıkmaya başlıyor.

Arka yüze geçiyoruz ve kenar ilmeğimizi örüyoruz ve üç ilmeğimizi düz olarak oluşturuyoruz. Üç ilmekten bir ilmek oluşturuyoruz ve bu işlemi sıranın sonuna kadar tamamlıyoruz.

Örgüde oluşturacağım tüm işlemler bunlar arkadaşlar iki sırada bir renk değişimi yapıyoruz bu renk değişimleri pembe mavi  pembe mavi şeklinde yapabilirsiniz. E-ticaret sitemiz içerisinde bulunan bebek battaniyelere ise buraya tıklayarak ulaşabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

VİDEO

 

Bir önceki yazımıza ulaşabilmek için ise buraya tıklayabilirsiniz..

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek mutlu kalın ♥

 

Bebek Battaniyesi Modeli

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir