KADİFE İP İLE  BULMACA MODELLİ BEBEK BATTANİYESİ

 

Bulmaca örgü modeli bebek battaniyesi nasıl yapılır bugün onu anlatacağım dostlarım. Battaniyemiz bütün olarak örülmüştür beş tane ip gitmiştir ve beş numara şiş kullanılmıştır. Yüz on ilmek olarak başladığım ve daha sonra dört diş heroşa ördükten sonra her iki kenara beşer ilmek heroşa olarak devam ettim daha sonra beş düz on beş ilmek ters olarak örüp modelin kurulumunu yapıyoruz. 

 

bulmaca örgü modeli

 

Bulmaca örgü modeli ölçülerine gelince ise Eni: 96 CM Boyu ise 96 cm ile tam bir kare battaniye oldu. 

Dört diş olarak haroşemizi yapıyoruz ve  örgümüzün ön yüzündeyiz. Öncelikle beş tane kenar heroşamızı yapıyoruz ve daha sonra ön yüzde bir sıra bütün ilmeklerimizi düz olarak örüyoruz. Daha sonra son beş ilmeğimizi heroşa olarak örüyoruz.

 

Sonraki sıraya geçiyoruz ve beş tane ilmeğimizi heroşa olarak örüyoruz ve modelin kurulumunu arka yüzde yapıyoruz. Daha sonra on beş ilmek düz örüyoruz ve beş ilmek ters örüyoruz ve tekrar on beş ilmek düz örüyoruz.

Kenar ilmeklerimizi ise heroşa örerek devam ediyoruz ve tekrar örgümüzün ön yüzündeyiz. Beş tane ilmeğimizi daha heroşa olarak örüyoruz ve daha sonra olduğu gibi örmeye devam ediyoruz.

Şimdi örgümüzün arka yüzündeyiz aynı şekilde ilmeklerimiz nasılsa aynı örüyoruz terslerimizi ters olarak düzlerimizi düz olarak örüyoruz.

Sonraki sırada ise yine aynı şekilde devam ediyorum. Beş tane haroşeden sonra on beş tane ters beş tane düz olarak örmeye devam ediyoruz ve sıra sonunda beş tane heroşamızı örüp arka yüze geçiyoruz.

Bu sırada ise beş tane heroşa yaptıktan sonra alt sıranın aynı şekliyle örüyoruz sıra sonuna kadar.

Şu anda örgümüzün ön yüzündeyiz ve beş tane ters örgümüz olduysa örgümüzün ön yüzünden düz bir şekilde örüyoruz ve sonrasında ise örneğimizi tekrarlayarak istediğiniz gibi battaniyenizi örebilirsiniz.

Bir önceki yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

VİDEO

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın..

 

Bulmaca örgü modeli ile bebek battaniyesi

Yazı dolaşımı


Bulmaca örgü modeli ile bebek battaniyesi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir