Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

Selamlar dostlarım bugün Tunus işi civcivli bebek battaniyesi nasıl yapılır onu göstermek istiyorum. Tunus işi bir sıra nohut bir sıra civciv bir sıra nohut şeklinde devam ediyoruz. Bir metre olana kadar uzun uzun örüyoruz daha sonrasında ise parçaları birleştiriyoruz. Civcivlerin renklerini kafanıza göre değiştirebilirsiniz dostlarım mesela gagasını turuncu yapabilirsiniz veya ayaklarını ayrı bir renk yapabilirsiniz.

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

 

İlk parçayı kendim yaptığım için ikinci parçadan başlıyorum dostlarım ikinci parçada ise civciv alt tarafa geliyor. Daha sonra  ilk başta yirmi dört tane zincir çekerek başlıyoruz. ip olarak bebek ipi kullanabilirsiniz şiş ise Tunus şişi denilen şişten iki buçuk numara olanını kullanabilirsiniz.

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

 

Yirmi dört tane olduktan sonra bir tanesini tek ikincisini çift olarak çekiyoruz bu şekilde sıranın sonuna kadar devam ediyoruz. Şimdi ise siyah ipimizi hazırda tutalım. On iki tane ilmek alıp siyah ipe geçiyoruz ve sarı ilmeklerini sonuna kadar gidiyoruz sonra dönüşte ilk ilmeği tek olarak dönüyoruz geri kalanını ikişer ikişer dönüyoruz.

 

Şimdi tekrar ilmek alıyorum on iki tane sarı ipten ilmek alıyoruz sonrasında siyah ipimizi alıyoruz ve sarı ve bir sonraki siyah bir sonraki sarı şekilde alıyoruz ve sarıyla devam ediyoruz. Sonuncuyu aldıktan sonra ilk önce tek sonra çift çekerek devam ediyoruz.

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

 

Siyah yerlerimizi siyah ile sarıları ise sarı iple çekip devam ediyoruz ve üst sıraya geçiyoruz sarı ipimize ilmek alarak devam ediyoruz ve on bir tane sarı ilmek alıyoruz ve sonrasında beyaz ipimizi alıyoruz beyaz şeritimizi yapıyoruz dört tane beyaz yapıyoruz ve beyaz ipimizi bırakıp tekrar sarı ip ile devam ediyoruz.

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

Dokuzuncu ilmekten sonra yine aynı şekilde dönüş yapıyoruz yine aynı şekilde beyazda beyaz sarıda sarı ipimizi kullanarak yapıyoruz ve bir üst sıraya geçiyoruz yine sarı ipimizle ilmek almaya başlıyoruz ve on tane sarı ilmek alıp sarı ipimizi bırakıp beyaz ipi alıyoruz ve yedi tane beyaz ilmek alıyoruz ve sarı ipi alıyoruz ve dönüşleri yine aynı şekilde yapıyoruz.

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

 

Bir serüvenin daha sonuna geliyoruz dostlarım video’yu izleyerek daha iyi anlayacağınızdan eminim e-ticaret sitemiz olan elemegibunlar.com adresine girerek sizlerde ürünlerinizi satabilir para kazanabilirsiniz. Hoşçakalın.

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi video

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi

Yazı dolaşımı


Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir