Fiyonklu bebek battaniyesi modelinin yapımı ile karşınızdayım arkadaşlarım bu bebek battaniyesi için malzemelerimiz ise şunlardır: organize kurdele ve ören bayan lüks kalın bebek ipi ve üç numara şiş gerekmekte.

Kenarlara on ilmek ile başlıyoruz diğerlerine sekiz ilmek koyuyoruz bebek battaniyesi için daha büyük olması için 196 ilmek başlamak gerekiyor kenarları 10 bırakıp ortaları sekiz ilmek bırakabilirsiniz.

İpimizi ikiye katlayıp ilmek alıyoruz küçük bir model yaptığım için ben kırk dört tane ilmek başlıyoruz.

İki sıra haroşa örüyoruz ve haroşalarımızı önden ve arkadan düz olacak şekilde örüyoruz ve bu sırayı böylece tamamlıyoruz . Son ilmeği örmeyip öne alıp sağ şişe takıyoruz ve çevirip düz örüyoruz.

Bu sırayıda bu şekilde tamamlıyoruz iki sıra heroşa olacak şekilde örüp 10 tane heroşa örüyoruz ve on ilmek alıp örmeden sağ şişimize alıyoruz ve sekiz ilmek sağ şişimize alıyoruz ipi sekiz tane heroşa alıp bu şekilde sekiz ilmek sağ şişimize alıyoruz.

İpimizi arkaya alıp kenarda on ilmeğimiz var bunları heroşa örüyoruz çevirip heroşalar arkadan yine heroşa bu fiyonk modelinin arkasından ters örüyoruz arkasında ise yine on tane heroşa örüyoruz. Bunun arkasına ters örüyoruz 


Fiyonklu Bebek Battaniyesi Modeli

Yazı dolaşımı


Fiyonklu Bebek Battaniyesi Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir