KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ MODELİ NASIL YAPILIR ?

 

Merhaba hanımlar bugün kabartmalı bebek battaniyesi yapıyoruz. Bunun için gerekli kullanacağımız örgü ipi orta kalınlıkta olmalı ve 1.9 milimetrelik tığ kullanıyorum.

KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ

KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI:

Öncelikle yeterli uzunlukta zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Dördüncü zincire batıyoruz ve bir tane üçlü trabzan yapıyoruz aynı yere bir kere daha batıp yine üçlü trabzan yapıyoruz ve bir tane sayıp ikinci zincire batarak bir tane sıkı iğne yapıyoruz. 

Üç tane zincir çekip hemen yanına batarak aynı noktaya iki tane üçlü trabzan yapıyoruz. Bir tane zincir sayıyoruz ve ikinciye batarak bir zincir yapıyoruz. Üç tane zincir çekiyorum ve yanındaki zincire batarak iki tane üçlü trabzan yapıyoruz bir tane sayıyoruz. İkinciye batarak sabitliyoruz ilk sıra tamamlanmış oluyor.

İkinci sıraya geçereken üç tane zincir çekiyoruz ve örgümüzü ters çeviriyoruz iki tane trabzan yapmıştık bunu atlıyoruz bunlardan sonraki araya girerek bir kerede topluyoruz. Üç tane zincir çekiyoruz ve aradaki boşluğa batarak iki tane üçlü trabzan yapıyoruz.  Aynı şekilde alt satırdaki ikili trabzanın ortasına batarak zincir çekip sabitliyoruz.

Daha sonrasında üç tane zincir çekiyoruz ara boşluğa batarak iki tane trabzan yapıyoruz. İlk trabzanı atlayıp ikinci trabzana geçerek sıkı iğne şeklinde sabitliyoruz.

KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ

 

Üç tane zincir çekiyoruz ve ilk boşluğuna iki tane trabzan yapıyoruz ve zincirin başlangıç kısmına batarak trabzanımızı sabitliyoruz. Üç tane zincir çekerek ilk boşluğa trabzan yapıyoruz ve zincirin başlangıç kısmına batarak trabanımızı sabitliyoruz. Üç tane zincir çekerek örgümüzü ters çeviriyoruz.

ilk trabzanımızı atlıyoruz ikinci trabzanın arasından geçerek zinciri bir kere topluyoruz üç tane zincir çekip ara boşluğa iki tane daha üçlü trabzan yapıyoruz ve ikinci trabzanın arasına geçerek bir kere topladım ve üç tane zincir çekerek aradaki zincir boşluğuna sabitliyoruz.

Sizlerde el yapımı ürünlerinizi yapıp satmak isterseniz veya satın almak isterseniz e-ticaret sitemizi buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bir alt sıradaki boşluğa batıp bir kerede örgümüzü sabitliyoruz. Tekrar üç zincir çekip üst sıraya geçiyoruz ve birinci sırayı atlayıp ikinci trabzana sabitliyoruz ve üç trabzan yapıyoruz yine aynı şekilde bir trabzan atlayıp ikinci trabzana sabitleyip sonraki trabzana sabitliyoruz ve bu şekilde tekrar ediyoruz.

KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ VİDEO:

Bulmaca modelli bebek battaniyesi nasıl yapılır incelemek için buraya tıklayınız.

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın hoşçakalın..

KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ MODELİ

Yazı dolaşımı


KABARTMALI BEBEK BATTANİYESİ MODELİ” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir