KALPLİ MOTİF NASIL ÖRÜLÜR

Kalpli motif

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere kare motifli battaniyeler için kalpli motif nasıl yapılır bunu göstermek istiyorum. Öncelikle zemin sadece sık iğne ile hiç bilmeyenler için söylüyorum ve nohutlar ise ikili tırabzanlar la yapılıyor tepeden toplanarak yapılıyor. Nohut mantığını anladıktan sonra kendi motiflerinizi de oluşturabilirsiniz.

Kalpli motif

İlk olarak otuz tane zincir çekiyoruz ve zincirleri çekerken elimizi biraz bol tutuyoruz dostlarım. Normalde yirmi dokuz zincir bize motif için yeterli ama otuzuncu zincir bize köşeyi dönerken gerekli zincirdi. Otuzuncu sırada sık iğne yapıyoruz ve üst satıra geçtiğimizde ise toplam yirmi dokuz sıkı iğnemiz olması gerekiyor.

 

Döndükten sonra bir zincir çekip ilk sık iğnenin içine sık iğne tekrar örerek sıraya devam ediyoruz başa kadar örerken sayın sürekli bazen ilmek kayabilir veya görmemiş olup atlayabilirsiniz. İlmek sayılarımızı kontrol edelim.

Tekrar aynı şekilde sırayı başlatıyorum şu anda dördüncü sıradayım yine sıranın sonuna kadar sık iğne ile devam ediyoruz. Sıra sonunda 29 sıkı iğnemiz olacak. Beşinci sırada ise yine aynı şekilde örüyoruz.

Altıncı sıraya geldiğimizde ise on dört sıkı iğne 1 nohut(popcorn) ve on dört sıkı iğne yapıyoruz. Nohutu ise on dört sıra ördükten sonra tığın üzerine ipimizi alıyoruz on beşinci sıkı iğnenin içerisine 5 tane ikili trabzan yapıyoruz.

 

Tırabzanları topladıktan sonra kilitlemeyi unutmayın şekli bozuk oluyor unutursanız daha sonra arkaya doğru ittirerek hemen yanına on altıncıya sıkı iğne örerek devam ediyoruz. Nohutları yani popcornları ise bu şekilde yapıyoruz.

 

Kalpli motif

Yedinci sırada ise yirmi dokuz tane sıkı iğne yapıp devam ediyoruz. Sekizinci sırada ise on iki tane sıkı iğne bir tane nohut daha sonra üç tane sıkı iğne bir nohut ve 12 sıkı iğne şeklinde örerek devam ediyoruz. Dokuzuncu sırada ise yirmi dokuz tane sıkı iğne ile devam ediyoruz.

Onuncu sırada on tane sıkı iğne bir nohut yedi tane sıkı iğne bir nohut ve tekrar on tane sıkı iğne olarak devam ediyoruz. On birinci sırada ise yirmi dokuz tane sıkı iğne yapıyoruz.

On ikinci sırada ise sekiz tane sıkı iğne bir nohut daha sonra on bir tane sıkı iğne bir nohut ve sonrasında yeniden sekiz tane sıkı iğne yaparak tamamlıyoruz. On üçüncü sırada yirmi dokuz tane sıkı iğne yaparak tamamlıyoruz.

On dördüncü sırada ise altı tane sıkı iğne bir nohut sonrasında ise on beş sıkı iğne bir nohut ve altı tane sıkı iğne yaparak tamamlıyoruz. On beşinci sırada ise yirmi dokuz tane sıkı iğne yaparak tamamlıyoruz.

Sizlerde bu şekilde yapılmış el emeği ürünlerinizi satabileceğinizi biliyor muydunuz ? El emeği ürünlerinizi ücretsiz üye olarak ücretsiz ilan vererek sadece www.elemegibunlar.com adresinden satabilirsiniz.

Kalpli motif video

 

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın..

Civcivli tunus bebek battaniyesi için burayı tıklayınız.

 

 

 

Kalpli motif (Nohutlar ile) nasıl örülür

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir