Kolay bebek battaniyesi

Kolay bebek battaniyesi

Selamlar dostlarım. Bugün sizlere kolay bebek battaniyesi veya daha farklı modeller içinde kullanabileceğiniz bir tığ işi örnek göstereceğim. Hemen hemen herkesin seveceği bu bebek battaniyesini mutluluk duyarak öreceğinizden eminim. Şimdiden kolay gelmesi dileklerimle.

Bu örtünün otuz altı zincir ve katlarından oluşmaktadır. Bu model için alize markasının extra modeli ipini kullanıyoruz ve dört numara tığ kullanıyoruz.

 

Kolay bebek battaniyesi

 

Otuz altı tane zincir çekiyoruz otuz altı zinciri çektikten sonra ilk olarak trabzan yapıyoruz ve son zincirden itibaren sayıp beşinci zincire batıyoruz. Battığımız yere üç tane trabzan yapıyoruz.  İki zincir atlıyoruz üçüncü zincirin içerisine tekrar üçlü trabzan yapıyoruz. Şimdi tekrar yine iki zincir atlayalım üçüncü zincirin içerisine üç tane trabzan yapıyoruz. Burada ise üç zincir çekiyoruz ve yine anyı yere batıp üç zincir daha yapıyoruz. Şimdi yine iki zincir atlıyoruz üçüncü zincirin içine üç trabzan yapıyoruz.

 

Kolay bebek battaniyesi

 

Tekrar iki zincir atlıyoruz üçüncü zincirin içerisine yine üçlü trabzan yapıyoruz ve daha sonrasında ise köşeden itibaren böylece modelimiz aşağı doğru bakmış olacaktır. aynı yere tekrar batıyorum üçüncü zincirin içerisine yine üçlü trabzan yapıyoruz. Şimdi ise iki tane zincir atlayıp üçüncü zincirin içerisine üç trabzanımızı yapıyoruz üç zincir çekip aynı yere tekrar batıp üç trabzan daha yapıyoruz.

 

Kolay bebek battaniyesi

 

Daha sonra ise iki zincir atlayıp üçüncü zincire üçlü trabzan yapıyoruz. Tekrar araya birşey yapmadan iki zincir atlayıp ikinci zincirin içerisine üç trabzanımızı yapıyoruz. Burada ise bir zincir artacak burada zincirin içerisine bir trabzan yapıp üst sıraya geçiyoruz.

 

Yukarı çıkmak için dört tane zincir çekiyoruz üç trabzanın yanındaki ilk boşluğa üç trabzan yapıyoruz sonraki boşluğun içerisine yine üç trabzan yapıyoruz yukarı köşeye geldikten sonra üç zincir çektiğimiz yere üç trabzan üç zincir ve üç trabzan yapıyoruz. Sonrasında ise ilk boşluğa üç trabzan yapıyorsunuz.

 

Kolay bebek battaniyesi

 

Şimdi yine bu şekli alması için ipimizi doluyoruz ve  üç trabzan yapıyoruz. Sıradaki boşluğa üçlü traban yapıyoruz tepeye ise üç trabzan üç zincir ve üç trabzan yapıyoruz.

Sizlerde elemeği ürünlerinizi www.elemegibunlar.com adresinden ücretsiz olarak satabilirsiniz.

Yukarı çıktığınız üç zincirin tepesine dört zincir çekip burada renk değiştirebilir veya bu renkle devam edebilirsiniz. Örgünün geri kalanı buranın tekrarı olacaktır dostlarım.

 

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın mutlu kalın.

 

Civcivli Tunus İşi Bebek Battaniyesi için buraya tıklayınız.

 

 

Kolay bebek battaniyesi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir