Üçgen bebek battaniyesi modeli

Selamlar dostlarım bu gün iki renkte çalıştığım hem bebek battaniyesinde hem lif yapımında kullanabileceğiniz şık bir modelin anlatımıyla birlikteyiz. Modelin ana rengini beyaz ara renkleri lacivert yaptım şimdi tam tersi renkler olacak şekilde yapacağız.

Üçgen bebek battaniyesi modeli

Her bir model için sekiz zincir olarak hesaplayarak zincirinizi ayarlayabilirsiniz ama sizlerde bir iki tane fazladan zincir çekin kaydırırsanız yetmeyebilir.

iki zincir çekip ilk zincire batıp bir tane sık iğne oluşturuyoruz. Başını dolayıp dördüncü zincire batıyoruz ve üçlü trabzan yapıyoruz ve aynı noktaya üç tane üçlü trabzan yapıyoruz.

Arada üç tane zincir çekiyoruz ve tekrar aynı noktaya üç tane daha üçlü trabzan yapıyoruz.

Üçgen bebek battaniyesi modeli

Tekrar sayıyoruz ve dördüncü zincire batarak bir kere topluyoruz ve bu şekilde ilk çiçeğimi oluşturmuş oluyoruz. Başını dolayıp dördüncü zincire batıyoruz ve aynı noktaya üç tane üçlü trabzan yapıyoruz.

Her iki şekildede gayet şık duran bir model isterseniz ana rengini renkli isterseniz ara rengini renkli yapın bu size kalıyor ve üç tane zincir yapıp aynı noktaya yine üçlü trabzan yapıyoruz.

Dördüncü zincire batıyoruz ve bir kerede bu şekilde tutturuyoruz ilk sırayı bu şekilde tamamladıktan sonra bir zincir çekiyoruz ve ipimizi kesiyoruz.

Üçgen bebek battaniyesi modeli

Şimdi tekrar başlangıç noktasına dönüyoruz ve beyaz ipimize geçiyoruz başlangıç noktasına batarak beyaz ipimi çekiyorum altı tane zincir çekip aynı noktaya bir tane daha üçlü trabzzan yapıyoruz.

Tekrar üç tane zincir çekiyoruz başını dolayıp oluşturmuş olduğumuz trabzanların birleşim yerine batarak bir tane üçlü trabzan yapıyoruz.

Bu üçlü trabzanları çok küçük yapmayıp uzatarak yapmalıyız. Tekrar üçlü trabzan yapıyoruz ve aynı noktaya üçlü trabzan olarak örüyoruz.

Arada tekrar üçlü zincirimiz var iki çiçeğin birleşim yerine batarak bir tane üçlü trabzan yapıyoruz. Arada tekrar üçlü zincirimiz var aynı noktaya ikinci trabzanımızı yapıyoruz.

Tekrar üç tane zincir çekiyoruz ve bitiş noktasına batarak bir tane üçlü trabzan yapıyoruz tekrar üç tane zincir çekip aynı noktaya bir tane daha üçlü trabzan yapıyoruz bir zincirle ipimizi kesiyoruz.

İlk sıramızı bu şekilde tamamlamış oluyoruz ve tekrar renkli ipe geçip aynı şekilde devam ediyoruz. Sizlerde yaptığınız ürünleri satmak isterseniz e-ticaret sitemize davet ediyoruz buraya tıklayarak e-ticaret sitemize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan pembeli bebek battaniyesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Üçgen bebek battaniyesi modeli video

 

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek sağlıcakla kalın..

Üçgen bebek battaniyesi modeli

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir