Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi

Merhabalar hanımlar bu makalemizde yaprak desenli bebek battaniyesi nasıl yapılıyor onu anlatacağız. Battaniye modelimizde dört parçadan bir parça oluşmaktadır.

 

Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi

 

Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi Anlatım

Şişimize üç ilmek atıyoruz ve üç ilmeğimizi örüyoruz ve her kenarda bir ilmek arttırıyoruz. Altı ilmek olana kadar bu işleme böyle devam ediyoruz. 

Şimdi üç ilmeğimizi heroşa örüyoruz. Bir doluyoruz bir ilmeğimizi düz örüyoruz bir doluyoruz kalan iki ilmeğimizi heroşa örüyoruz.

Tekrar iki ilmek arttırıyoruz ve arka sıraları heroşa örüyoruz yine kenarda bir ilmek arttırıyoruz. Bu ilmeklerimizide heroşa örüyoruz sadece doladığımız ilmekleri düz örüyoruz.

Kenardan yine bir ilmek arttırıyoruz ve arka sıraları tamamen heroşa örüyoruz ve yine bir ilmek arttırıyoruz yine doladığımız kısımları düz örüyoruz.

Orta ilmeğimizi örerken biliyorsunuz kenarlarda bir dolayıp arttırma yapıyoruz bunu unutmuyoruz. Her kenarda kesinlikle bir tane arttırma yapıyoruz alt kısımlar hep heroşa örülmeli.

Yine bir ilmek arttırıyoruz ve arttırdığımız kısımları düz örüyoruz diğer kısımları ise heroşa yapıyoruz arttırma kısımlarına geldiğimizde yine bir tane doluyoruz.

Kenar kısmında yine bir tane arttırma yapıyoruz ve arka kısmı yine heroşa örüyoruz ve yine kenar kısmında bir arttırma yapıyoruz ve sonraki sıraya geçiyoruz.

 

Düz kısmına geldiğimizde düz örüyoruz ve  parçalarımız bitene kadar her sıra başında arttırma yapıyoruz toplam ilmek sayımız otuz dokuz olana kadar. 

Ortadaki delik sayımız yedi olana kadar devam etmemiz gerekmekte ve tekrardan arttırmamızı yapıyoruz ve devam ediyoruz.

Yine kenarda arttırmamızı yapıyoruz arka kısmı yine heroşa olacak şekilde örüyoruz.  Sonuncu orta deliğini yaptıktan sonra kesme yani azaltma işlemini yapacağız.

KESME İŞLEMİ

Kenarda arttırmamızı yaptık bu sefer kesme işlemini yapacağız son tor ve yanındaki düz heroşamızı ve ilmeğimizi birlikte kesiyoruz iki ilmeği tek ilmek yapıyoruz.

Yine bir ters ve bir tor yani heroşayı birlikte kesiyoruz.  Sıra sonuna kadar heroşa örüyoruz yani iki kısımda birer ilmek azaltmış olduk. Arka sırayı tamamen heroşa yapıyoruz.

Yine kenarda arttırmamızı yapıyoruz ve tekrardan kesme işlemi yapıyoruz.

Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi

Kenardaki arttırmalarımızı azaltmıyoruz ortadaki düz ilmeklerimizi bir tane kalana kadar kesme işlemini kesmiyoruz ortada bir düz ilmek kaldığında bir heroşa örüp örgümüzü kesiyoruz.

Sizlerde yaptığınız battaniyeleri satıp para kazanabilir veya ben hazır almak istiyorum derseniz tamamen organik satıcı ve alıcıyı buluşturan el emeği e-ticaret sitemize davetlisiniz. Siteye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bu parçadan dört tane olacak ve bunları kenarlarından birleştirince tam bir yaprak parçasını elde ediyoruz.

 

Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi Video

 

 

Kasnaklı bebek battaniyesi makalemiz için buraya tıklayabilisiniz.

Bir sonraki serüvende görüşmek üzere mutlu kalın..♥

Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi

Yazı dolaşımı


Yaprak Desenli Bebek Battaniyesi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir