Zikzak Bebek Battaniyesi

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlerle birlikte zikzak bebek battaniyesi modelinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Burada kullanacağımız  tığ seçiminde ise  dört numara tığ kullanacağız ve beş renkten yapmayı tercih ediyoruz.

 

Burada önemli olan zincir sayısı çok önemli zincirleri atlamamak lazım ben burada 178 zincirden yapacağım bunun genişliği iki altı aylık bebeği yan yana koyunca kapatacak büyüklükte olacaktır. Siz farklı büyüklükte yapmak isterseniz 22 nin katları + 2 ilmek şeklinde yapmanız gerekiyor.

 

Ben şimdi 178 zincir çekiyorum ve işimize başlayabiliriz ilk iki zinciri atlayıp iki tane trabzan yapıyoruz. Bundan sonraki her yedi zincire ikili trabzan yapıyoruz. 

İpimi alıp yandaki zincire girip ikili trabzan yapar gibi yapıyoruz ama kapatmıyoruz ipimizi içine geçiriyoruz üç tane ipimiz kalıyor. Yandaki zincire girip içinden geçiriyorum ilk ipten geçiriyoruz dört ipimiz kalmış oluyor. ve bunun aynısından bir tane daha yapıyoruz bu yaptığımız ise bize V şeklinde görünüme kavuşmamızı sağlıyor.

Bundan sonra gelen her yedi zincirin sonuna ikili trabzan yapıyoruz ve bundan sonra gelen zincire üç tane ikili trabzan yapıyoruz.  Şimdi aynı şekilde yapıyoruz ve zincirlerin sonuna kadar aynı şekilde devam ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan piliseli bebek battaniyesi için buraya tıklayınız.

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın.

 

Zikzak Bebek Battaniyesi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir